Ota yhteyttä

Lähetä tiedustelusi lomakkeella, soita tai lähetä sähköpostia.

Myynti

TUME ja PEL-tuote

Juha Niinistö
p. +35840 4506484
juha.niinisto@tumeagri.fi
Betjäning även på svenska

Heikki Sola
Myyntijohtaja
p. +35840 5111545
heikki.sola@tumeagri.fi

Pekka Kaartinen
Konemyynti
p. +35840 4506482
pekka.kaartinen@tumeagri.fi

Perttu Koivuharju
Konemyynti
p. +35840 5448025
perttu.koivuharju@tumeagri.fi

Tiina Uschanov
Myyntisihteeri
p. 0400 669423
tiina.uschanov@tumeagri.fi

Myynti Pohjois-Suomi

Tornio, Ylitornio, Rovaniemi ja Oulu
www.lakkapaa.com
Puh. +358 (0) 10 755 7250

Käyntiosoite

PL 77
Sudenkorventie 1
14200 Turenki

puh. 0207 433 060

etunimi.sukunimi@tumeagri.fi
info@tumeagri.fi

Täytä ja lähetä

Haluan lisätietoa

Toimet ennen tilauksen tekemistä: Varmista etukäteen koneesi malli ja valmistusvuosi.
Katso tarkat varaosanumerot VARAOSALUETTELOSTA.
Näin vältämme kiireen ja viivästykset.

Olet saanut painetun luettelon Tume-koneesi mukana. Sähköiset versiot löydät nettisivuiltamme: Ladattavat tiedostot –> Varaosakirjat –> Valitse oikea kone ja valmistusvuosi. Etsi kirjasta oikeat osat ja kirjaa ylös tarkat varaosanumerot.

Valmistautuessasi huolellisesti tilaaminen sujuu rivakasti.

Kiitos huomaavaisuudestasi!

Puheluiden hinnat 1.1.2018 alkaen (alv 24 %)
Kiinteästä verkosta 8,35 snt/puh + 7,02 snt/min
Matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min


Ulkomailta tavallinen ulkomaanpuheluhinta

Huolto ja Varaosat

Työ ja varaosat suoraan tehtaalta!

Pasi Kivistö
Jälkimarkkinointipäällikkö (Varaosat, tehdaskunnostukset)
p. +35840 5034949

Jani Hanninen
Varaosamyynti
p. +35840 4570535

Varaosamyynti palvelee arkisin tehtaalla klo 8.00 – 16.00.

Vesa Luukkonen
Huoltopäällikkö (Takuu, Huolto, Tekninen neuvonta)
p. +35840 6217072

Neuvonta arkisin klo 8.00 – 16.00.
p. +35840 6217072
p. +35840 5111545

Jälkimarkkinointi

Pasi Kivistö
Jälkimarkkinointipäällikkö
(Tehdaskunnostukset, Varaosamyynti)
p. 040 5034949
pasi.kivisto@tumeagri.fi

Jani Hanninen
Varaosamyynti
p. 040 4570535
jani.hanninen@tumeagri.fi

Vesa Luukkonen
Huoltopäällikkö (Takuu, Huolto, Tekninen neuvonta)
p. 040 6217072
vesa.luukkonen@tumeagri.fi

Hallinto

Jorma Lähetkangas
Toimitusjohtaja
p. +35844 5816135
jorma.lahetkangas@tumeagri.fi

Heikki Sola
Myyntijohtaja
p. +35840 5111545
heikki.sola@tumeagri.fi

Minna Salonen
Talouspäällikkö
p. +358400 662511
minna.salonen@tumeagri.fi

Tuotekehitys

Heimo Valli
Suunnittelupäällikkö
p. +35840 1341760
heimo.valli@tumeagri.fi

Tuotanto

Samuli Forss
Tuotantopäällikkö
p. +35840 8098783
samuli.forss@tumeagri.fi

Vienti

Romania, Unkari, Serbia

Endre Kovacs (eng, hun, rom)
Puh. +40 (744) 983 587
endre.kovacs(at)pel-tuote.fi

Venäjä, IVY-maat

Kirsi Iljin (fin, eng, rus)
Puh. +358 40 081 4522
kirsi.iljin(at)pel-tuote.fi

Brasilia, Portugali, Espaja, Afrikka, Aasia

Ricardo Quaresma (eng, por, esp)
Puh. +55 16996 085756
ricardo.quaresma(at)pel-tuote.fi
Skype: jose.ricardo.quaresma

Olli Lönnroos

Myynti Suomi

Jukka-Pekka Hoffrén

Myynti Suomi

Jens Köllner

Myynti ulkomaat

Kirsi Iljin

Myynti Venäjä, IVY-maat

Tume edustus

Jälleenmyyjämme ympäri maailman

Edelläkävijyyttä viljelijän parhaaksi​

Tume-Agrin vaiherikas historia

Hyvä asiakkaamme

Konekohtaiset ohjeet

SUPPORT
SIVUILLA

Tilaa uutiskirje

Saat parhaat vinkit ja uutiset

Kirjoita sähköpostiosoitteesi alle ja saat ensimmäisenä PEL-Tuote Oy:n kuumimmat uutiset ja tiedot uutuuksista! Spämmiksi asti ei postia kerry.